Aktualizace smluvních podmínek

Aktualizovali jsme smluvní podmínky společnosti Google. Tyto nové podmínky nabývají účinnosti 11. listopadu 2013 a můžete si je přečíst zde.
Mnohým z vás přijde právnická hatmatilka nesrozumitelná, pro vaše pohodlí vám proto nabízíme překlad do češtiny.
Došlo ke třem změnám:
  • ujasnění, jak se vaše jméno a profilová fotka mohou zobrazovat ve službách Google (včetně recenzí, reklam a dalších komerčních kontextů),
  • připomenutí, abyste svá mobilní zařízení používali bezpečně,
  • vysvětlení, jak je důležité vaše heslo nikomu nesdělovat,
Další podrobnosti:

Způsob zobrazení vašeho jména a profilové fotky (včetně recenzí a reklam)

Vám i vašim přátelům a kontaktům chceme poskytovat ty nejužitečnější informace. Doporučení od vašich známých se skutečně mohou hodit. Vaši přátelé, rodina a další uživatelé proto mohou vidět vaše jméno a profilovou fotku a obsah, jako jsou například recenze, které sdílíte, nebo reklamy, kterým jste dali +1. Dochází k tomu pouze tehdy, když provedete nějakou akci (dáte +1, napíšete komentář nebo začnete sledovat), a tyto informace se zobrazí pouze těm uživatelům, se kterými jste se tento obsah rozhodli sdílet. Jste to vy, kdo rozhoduje, co na Googlu budete sdílet.. Tato aktualizace smluvních podmínek nijak nemění nastavení uživatelů, se kterými jste sdíleli obsah v minulosti, ani vaši možnost určit uživatele, se kterými budete chtít sdílet obsah v budoucnu.
Názory od lidí, které znáte, mohou vám i vašim přátelům ušetřit čas a zlepšit výsledky ve všech službách Google, včetně vyhledávání, Map, Play a reklam. Váš kamarád díky tomu například uvidí, že jste na stránce kapely na Google Play ohodnotili její album čtyřmi hvězdičkami. Hodnocení +1, které jste dali své oblíbené pekárně, může být zahrnuto do reklamy, kterou tato pekárna prostřednictvím Googlu zobrazuje. Těmto doporučením říkáme sdílená doporučení a další informace o nich naleznete zde.
Co se týče sdílených doporučení v reklamách, využití svého jména a profilové fotky můžete řídit pomocí nastavení sdílených doporučení. Pokud nastavíte hodnotu Vypnuto, vaše jméno a profilová fotka se u uvedené reklamy na vaše oblíbené pekařství (ani u jiných reklam) zobrazovat nebude. Toto nastavení platí pouze pro reklamy a nemění vaši předvolbu, zda lze jméno a profilovou fotku používat na jiných místech, například na Google Play.
Pokud jste Googlu již dříve sdělili, že nechcete, aby se vaše hodnocení +1 zobrazovala v reklamách, budeme tuto volbu samozřejmě respektovat i v rámci tohoto aktualizovaného nastavení. Akce uživatelů mladších 18 let se ve sdílených doporučeních u reklam a v některých dalších situacích nezobrazují vůbec.
K lepšímu ovládání reklam ve vašem prostředí služeb Google můžete rovněž použít nástroj Nastavení reklam, pomocí kterého můžete spravovat zobrazované reklamy. Další informace.

Bezpečné používání mobilních zařízení

Jak napovídá selský rozum: naše služby nepoužívejte, pokud děláte něco, co vyžaduje vaši plnou pozornost (například řídíte), a naše služby by vás mohly rozptylovat. Při řízení samozřejmě vždy dodržujte předpisy.

Opatrnost při nakládání s heslem

Zabezpečení vašich údajů je naší hlavní prioritou. Uživatelské jméno a heslo Google vám umožňuje přístup ke spoustě užitečných věcí – zprávám v Gmailu, fotkám na Google+, videím na YouTube, seznamu kontaktů atd. Kdokoli, komu své přihlašovací údaje sdělíte, se s jejich pomocí může přihlásit k vašemu účtu Google a mít tak přístup k vašemu obsahu v Googlu. Pokud vás někdo požádá o heslo, pečlivě si rozmyslete, zda mu vyhovíte, a zvažte, zda neexistují bezpečnější způsoby sdílení informací.
Pokud zaznamenáme něco neobvyklého (například neúspěšné pokusy o přihlášení k účtu nebo dvě přihlášení k účtu v rychlém sledu, avšak z počítačů, které jsou od sebe velmi vzdálené), může se vám zobrazit upozornění na neobvyklou aktivitu.
Přečtěte si o dalších způsobech zabezpečení účtu Google, například přidání dvoufázového ověření a používání hesel pro konkrétní aplikace.
Děkujeme, že jste tuto stránku dočetli až do konce. Víme, že čtení těchto článků není zrovna zábavné, ale je důležité. Informace o tom, jak se tyto podmínky vztahují na vás, naleznete ve smluvních podmínkách pro vaši zemi.

Zdroj: Google